Автоматична витяжна система з центральним вентилятором для зварювального ділянки на 8 постів

  • Главная /
  • Автоматична витяжна система з центральним вентилятором для зварювального ділянки на 8 постів

Автоматична витяжна система з центральним вентилятором для зварювального ділянки на 8 постів.

 

Процес:

Напівавтоматичне зварювання дротом MIG/MAG. Ділянка складається з 7-ми стаціонарних постів і 1-го поста для зварювання габаритних деталей. Всього – 8 робочих місць. На одному стаціонарному посту також можливе зварювання великих деталей. Кількість працюючих зварників на ділянці може змінюватися протягом зміни.

 

Проблема:

Забезпечити видалення зварювального диму в об'ємі, відповідному кількості працюючих зварників (встановити автоматику, що регулює продуктивність витяжної системи). Очищення повітря не потрібно (викид диму на вулицю).

 

Рішення:

Стаціонарні пости обладнані настінними витяжними пристроями типу KUA-M (6 шт.). Один стаціонарний пост обладнаний витяжним пристроєм UK, який дозволяє працювати з великими деталями, встановленими на підлозі. Нестаціонарний пост зварювання габаритних виробів оснащений витяжним пристроєм FM-M. Для забезпечення продуктивності системи (вентилятора) відповідно до кількості працюючих постів передбачений комплект автоматики:

 

• Частотний перетворювач PM-G540
• Пристрій узгодження сигналів УСС
• Автоматичні заслінки з електроприводом AD
• Пульт керування автоматичною заслінкою ICE-LC
• Індукційний датчик МСС-05

 

Переваги:

Використання автоматичної системи вентиляції зі зміною швидкості обертання витяжного вентилятора дозволяє суттєво знизити витрати електроенергії та шум вентилятора, а при викиді очищеного повітря в атмосферу – знизити втрати тепла. Завдяки індукційним (світловим) датчикам запуск та зупинка вентилятора, а також зміна його продуктивності відбувається повністю автоматично. Це дозволяє досягти максимальної економії електроенергії та повністю звільнити зварника від необхідності відволікатися на керування витяжною системою.


Застосування частотного перетворювача дозволяє не лише регулювати витрату повітря вентиля-тора, але й звільняє від необхідності встановлювати додаткове пускорегулююче обладнання. Також таке рішення дозволяє захистити заводську електричну мережу від перевантажень при запуску вентилятора.


Застосування витяжних пристроїв KUA, FM-M, UK дозволяє видаляти дим зварювання безпосередньо з зони його виділення. При цьому для ефективного видалення диму достатньо забезпечити витрату повітря 1000–1200 м3/год на один витяжний пристрій, що дозволяє використовувати центральний вентилятор меншої потужності.

 

Витяжні пристрої FM-M і KUA мають порожнисту конструкцію всередині, що суттєво знижує їх аеродинамічний опір і підвищує ефективність.Конструкція витяжних пристроїв дозволяє обслуговувати робочу зону в радіусі від 2 до 7 метрів.

Витяжні пристрої легко переміщаються в просторі та забезпечують надійне фіксування витяжної воронки в заданому положенні.

 

Опис основних вузлів (елементів). Принцип роботи та технічні особливості

 

Склад системи:


• витяжний пристрій (KUA, FM-M, UK)– 8 шт.;
• автоматична заслінка (AD-200) – 8 шт.;
• пульт керування автоматичною заслінкою (ICE-LC) – 8 шт.;
• індукційний датчик (МСС-05) – 8шт.;
• вентилятор (FTEV) – 1 шт.;
• частотний перетворювач – 1 шт.;
• пристрій узгодження сигналів (УСС) – 1 шт.

 

Принцип дії автоматичної системи

 

При подачі до частотного перетворювача живильної напруги на його дисплеї відображатиметься часто-та вихідної напруги, з якою почне обертатися електродвигун витяжного вентилятора при старті робіт.


При початку проведення зварювання (запалюванні зварювальної дуги) на будь-якому зі зварювальних постів активується індукційний датчик МСС-05 і подає сигнал на контролер ICE-LC. У випадках використання низькоамперних типів зварювання замість індукційних датчиків застосовуються світлочутливі датчики LS-12.

Контролер ICE-LC керує відкриттям автоматичної заслінки AD і одночасно з цим подає сигнал на пристрій узгодження сигналів УСС. З пристрою узгодження сигналів УСС надходить сигнал до частотного перетворювача, задаючи швидкість обертання (частоту живлення в Гц) витяжного вентилятора (залежно від кількості працюючих зварників). Таким чином, забезпечується потрібна продуктивність фільтровентиляційної системи, у строгій відповідності з кількістю залучених у поточний момент зварників.

Електрична потужність споживання витяжного вентилятора оптимізується залежно від кількості працюючих зварювальних постів, при цьому на дисплеї частотного перетворювача буде відображатися поточна частота (Гц) обертання витяжного вентилятора.

Після завершення роботи останнього робочого поста, через певний час, необхідний для видалення залишків диму (приблизно 30–60 сек.), відбудеться автоматичне закриття повітряної заслінки AD у повітроводі поста з вимкненням витяжного вентилятора, після чого система вентиляції перейде в режим очікування до початку наступних робіт.

 

Частотний перетворювач:

Призначення:

Застосовується в автоматичних системах вентиляції зі зміною швидкості обертання (продуктивності) витяжного
вентилятора залежно від кількості одночасно використовуваних витяжних пристроїв.


Особливості:

 
1.  У разі застосування частотного перетворювача, пускач
з тепловим реле не потрібен.
2. Частотний перетворювач можна використовувати поза автоматичною системою (як пристрій регулювання продук-тивності вентилятора).

 

Автоматична заслінка AD:

AD — автоматична заслінка з електроприводом; може мати різні діаметри; керується за допомогою контролера ICE-LC. Напруга живлення — 24 В змінного струму. Час відкриття / закриття — 5 сек.

 

 

 

Контролер ICE-LC (пульт керування автоматичною заслінкою):

Контролер ICE-LC керує приводом заслінки. Контролер ICE-LC має попередню налаштування часу затримки закриття заслінки — 15 с.

Індукційний датчик MCC-05:

MCC-05 — датчик реагує на виникнення електромагнітного поля, що виникає навколо нульового проводу зварювального апарату і потім передає сигнал на контролер ICE-LC.

Пристрій узгодження сигналів (УСС):

Пристрій узгодження сигналів служить для керування частотним перетворювачем. До УСС можливе підключення до 8 контролерів ICE-LC. Встановлюється в безпосередній близькості з частотним перетворювачем. УСС подає сигнали на зміну параметрів частотного перетворювача залежно від кількості відкритих заслінок AD. Сигнал про відкриття заслінки надходить від контролера ICE-LC.

 

Вентилятор в шумозахисному кожусі

У більшості випадків вентилятори встановлюються всередині приміщень. Як правило, вони мають велику потужність і продуктивність і є основним джерелом шуму. У зв'язку з цим при підборі обладнання для фільтровентиляційних систем велика увага приділяється заходам зі зниження рівня аеродинамічного та механічного шуму. Так у описуваній системі застосований вентилятор зі зниженим рівнем шуму моделі FTEV-9000nr.

 

Особливості конструкції та переваги

Корпус вентиляторів виконаний за оригінальною технологією — без зварних швів, що викликають
перекоси металевих елементів і порушують збалансованість конструкції. Впровадження
такої технології дозволило знизити вібрацію і збільшити надійність виробу в цілому.

Квадратна конструкція корпусу вентиляторів серії FTEV дозволила закрити їх шумопоглинаючим кожухом без суттєвого збільшення габаритних розмірів і ваги. Вентилятори з шумопоглинаючим кожухом також комплектуються підлоговою платформою зі спеціальними гумометалевими віброізоляторами. Вентилятори в такому виконанні в найменуванні мають додатковий індекс — «nr». Застосування шумопоглинаючих кожухів дає зниження рівня шуму для різних моделей — від 5 до 16 дБ.